Утрински Весник
Балкан

Потрагата по двегодишната Данка сé уште трае: Спасувачите ја пребаруваат и реката

Danka 2.jpg
300x250 (7)

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ од околината на Бор, чие исчезнување беше пријавено во вторникот, продолжува и денеска.

Како што пренесуват српските медиуми вчера полицијата со мајката на малата Данка отишла на местото каде исчезнала, за да им го покаже секој чекор и детал од денот кога исчезнала.

300x250 (7)

Противпожарно-спасувачката единица околу 17 часа го пребаруваше коритото и бреговите на реката што тече покрај патот што води до влезот во населбата Бањско Поље.

Направена е реконструкција на нивното движење и заедно со неа полицијата ги проверува сите информации и наоди. Спасувачите и денеска се на терен, а два нисколетачки хеликоптери ќе ја надлетаат областа.

Ss1

Можете да прочитате

(Видео) Атина прекриена со сахарска прашина

Убиен градежен работник од Украина во Славонски Брод

Во БиХ разбиен нарко-картел кој од Дубаи го водел нарко босот Тито, уапсени полициски началници, претприемачи, инфлуенсерка…