Утрински Весник
Спорт

Поранешната девојка на Антони го обвинува дека ја тепал поради љубомората кон Нејмар

Поранешната девојка на Антони го обвинува дека ја тепал поради љубомората кон Нејмар

Габриела Каваљин, поранешната девојка на ѕвездата на Манчестер јунајтед, Антони тврди дека нејзиното поранешно момче било бесно поради тоа што таа ги следела Инстаграм постовите на неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, и го обвини дека ја тепал додека таа била бремена.

dobivaj vesti na viber

Ова е последна во низата тврдење на 23-годишната Каваљин за физичкото и психолошкото насилство кое го трпела од Антони, кого го пријави во бразилската полиција. Таа додава дека тој бил бесен што таа споделувала постови од блискиот пријател на Нејмар, Жил Себола, на што Антони реагирал бесно.

Обвиненијата на Каваљин се поголеми од обична љубомора кон Нејмар – Антони е обвинет дека ја удрил со глава девојката и дека ја исекол со скршена чаша.

„Тој ми кажуваше дека ако не сум со него, нема да сум со никого. Му кажав дека сум бремена, дека ме плаши, се тресев од страв. Еднаш ме удри во градите и морав да одам на операција за силиконот. Потоа ме заклучи дома, ми ги искрши работите ми го зеде пасошот“, вели Каваљин за „УОЛ“.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања