Утрински Весник
Скопје

Поради дефект без вода делови во Драчево

Kjp Vodovod 4 1.jpg
300x250 (7)

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје известуваат дека поради дефект на водоводна приклучна цевка од ф 1/2” на ул.Китка бр.21, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од село Драчево и ул.Сердарот.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 13:15 часот до завршување со работните активности. 

Ss1
Ss1

Можете да прочитате

Симоноски: ДУП за СЗ 16 во Ѓорче Петров е донесен на криминален начин

Хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Посебен сообраќаен режим викендов во Скопје поради предизборни митинзи