Утрински Весник
Македонија

Полицијата уапсила жена од Бугарија: била фатена додека крадела на автобуска постојка во Скопје

Сообраќајка во Скопје заврши со пукање: пресметка помеѓу четири лица оти се судриле со “голф” и “мерцедес”

Денеска во 12.00 часот на автобуска постојка на бул. „Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар ја лишиле од слобода Ц.Б.(24) од Република Бугарија.

dobivaj vesti na viber

Таа била фатена при извршување кражба, при што од чанта на женско лице одзела паричник.

Кај неа, освен тој паричник, бил пронајден уште еден паричник со лични документи и пари на женско лице од Скопје.

Ц.Б. била задржана во полициска станица и поцелосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Маж со чекан во главата удрил сосед во Илинден – човекот е тешко повреден, се бара притвор за насилникот

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Спасовски: Инцидентите во Косово го засегаат целиот регион, безбедносната состојба во Македонија е под контрола