Утрински Весник
Македонија

Полицијата приведе крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственичката

Полицијата приведе крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственичката

Вчера вечерта во 21.55 часот, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода А.А.(41) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека околу 19.15 часот на ул.„Грнчаревска“ од возило на А.С.(30) од Скопје одзел чанта со пари и лични документи.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственичката, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии