Утрински Весник
Магазин

Погледнете кои се најдобрите новогодишни подароци за вашите најдраги

Погледнете кои се најдобрите новогодишни подароци за вашите најдраги

Иако е почеток од месец ноември, верувате или не, сега е право време да се избере подарок за нова година, затоа што кога ќе дојде декември, сите сме премногу зафатени со припремата за празниците и купувањата, и во такви ситуации немаме доволно време да избереме совршени подароци за драгите особи. Месец ноември е познат и по прочуениот Црн петок, ден кога сите продавници нудат значајни попусти и на тој начин можеме да се оствариме голема заштеда.

dobivaj vesti na viber

Најдобар подарок за мајка

Кога избираме новогодишни подарок за мајките, не можеме да погрешиме со добар новчаник, ташна или со некоја декорација за домот. Но, доколку сакаме да ја израдуваме и да и покажеме колку многу ни значи, тогаш изберете накит. Секоја мајка би била среќна со нови обетки или некој елегантни брош кој ќе ја краси нејзината комбинација во посебни прилики.

Новогодишни подарок за татковците – вечен проблем

Новогодишните подароци за татковците секогаш се комплицирани, затоа што на татковците ништо не им треба, тоа е реченица која често ја слушаме. Татковците можеме да ги израдуваме со некое шише посебан пијалок или да му купиме некоја кошула или џемпер доколку го знаеме бројот. Каиш и новчаник се секогаш сигурна опција, а можете да му купите и мажетни.

Накитот е секогаш добра опција

Кога избираме новогодишни подарок за пријателките, девојката, за кумата или роднините, накитот е секогаш добра опција. Се разбира, подароците се рангираат според цената, затоа за нашите роднини избираме некој парфем, марама или ракавици.

Прво правило до кое треба да се држат сите мажи кога станува збор за новогодишни подароци поврзан со накит, е да не купуваат прстен, освен ако не планираат во најлудата ноќ да го постават судбоносното прашање. Затоа што ако и купувате прстен, а не сте планирале веридба, може да се случи да се девојката разочара или наљути. Затоа, огрлица со приврзок или некоја нараквица се најсигурна опција.

За нашите блиски пријателки, куми и сестри најдобро е да подарите некои обетки, затоа што тоа е накит кој го носи секоја жена.

Дури и за блиските пријатели можете да изберете некое парче накит, како што се манжетни или алки во комбинација со кожа и сребро кое делува поприлично атрактивно и машки.

Најубави се новогодишните подароци за децата

Празниците секогаш знаат да не вратат во детството, секогаш добро си поминеме кога избираме новогодишни подароци за најмалите. Сите ние внимателно избираме и купуваме играчки кои се привлечни за децата, па и за нас повозрасните, а покрај тоа купуваме и многу чоколада. Радоста која ќе ја видеме на нивните лица е наша најголема награда која моментално не враќа во периодот на нашето детство.

Кога станува збор за постарите деца, малку е тешко при изборот на новогодишни подарок, затоа што играчките и слатките не се нивни интерест. За момците некоја игра секогаш добар избор, додека девојките се многу компликовани, затоа што во тинејџерските години им се брза да пораснат и одбијаат се што ги потсетува на детството. Нема да погрешите доколку им купите некое парче накит, обетки, ланче или нараквица, па дури и брош кои ќе ѓи издвои од останатото друштво. Накитот за девојките во главно е нежен, со многу циркони, во облик на цвет, пеперутки и многу е забавно да се бира. Ако изберете овакво нешто, бидете сигурни дека ќе и бидете омилни роднина.

(ПР)

Можете да прочитате

Род Стјуарт се јави во програма во живо и ги критикуваше конзервативците

Вил Смит ќе глуми во филм на „Дизни“

Животната приказна на Бери Кеган: Од згрижувачки семејства до номинација за „Оскар“