Утрински Весник
Македонија

Починва менаџерот и урбаната легенда Џаро

20240425 Pochina Velibor Dzharovski Dzharo M.png

Денеска на 75 години по кусо боледување почина Велибор Џаровски-Џаро, еден од најпознатите менаџери на просторите на бивша Југославија.

Џаро организираше илјадници концерти на најголемите југословенски естрадни ѕвезди, но исто така беше познат како „главен местач“ на спортски натпревари нешто што самиот го признаваше.

Можете да прочитате

Направена е првата ендоскопска операција на тумор на мочен меур

Маж пронајден починат во својот дом

Дворови на пет училишта ќе бидат бесплатен паркинг