Утрински Весник
Магазин

Почина таткото на Тоше Проески

441017474 1864501910638696 1646930529754986769 N.jpg

Почина Никола Проески – татко на македонската и регионачната музичка ѕвезда Тоше кој трагично настрада во сообраќајна несреќа на 26 години во Хрватска во 2007 година. Веста за смрт на таткото Никола на социјалните мрежи ја објави Дора, неговата ќерка. „Светол патот, татко мој“, напиша таа. По загинувањето на музичарот Тоше Проески неговите родители, не се појавуваа во јавноста.

Можете да прочитате

Роналдо секогаш има црн лак на нозете – еве што се крие зад тоа

5 хороскопски знаци кои наскоро би можеле да ја сретнат љубовта на својот живот

Се огласи Кејт Мидлтон: објави нова фотографија и му испрати прекрасни зборови на сопругот