Утрински Весник
Македонија

Пет лица повредени во сообраќајка на патот Тетово-Јажинце

1707919512 D187d0b5d182d0b8d180d0b8 D0bbd0b8d186d0b0 D0bfd0bed0b2d180d0b5d0b4d0b5d0bdd0b8 D0b2d0be D181d0bed0bed0b1d180d0b0d19cd0b0d198d0bad0b0 63ca7066e6629.jpeg
300x250 (7)

Пет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце.

„Вчера (21 февруари) во 19.40 часот во СВР Тетово е пријавено дека на крстосницата на регионалниот пат Тетово -Јажинце со регионалниот пат за тетовски Лешок се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 30-годишната Б.Х. од тетовско Орашје и патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 62-годишниот Т.С. од тетовско Нераште.

300x250 (7)

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk