Утрински Весник
Македонија

Пешак загина по удар од патничко возило, возачот побегнал

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради вежба на МВР

Денеска по полноќ, во 00.24 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Никола Карев“ и ул.„Прохор Пчински“ во Скопје, патничко возило удрило во пешакот И.Е.(75) од Скопје и го напуштило местото.

dobivaj vesti na viber

Од здобиените повреди на местото починал И.Е., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Можете да прочитате

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Спасовски: Инцидентите во Косово го засегаат целиот регион, безбедносната состојба во Македонија е под контрола

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”