Утрински Весник
Македонија

Пендаровски: Важно е на 24 април да покажеме дека има граѓани кои сакаат Европска Македонија

Bosilovo 1.jpg

При посетата на Струмичкиот регион канидатот за преседател Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на општина Босилово.

Пред граѓаните, Пендаровски порача дека е важно веќе в среда, на 24 април да се излезе масовно на изборите и да се заокружи бројот еден.

„Да не заборавите, уште во првиот круг ќе се види колку се за демократска, европска и просперитетна Македонија, а кои се за режим. Затоа е многу важно уште на 24 април да им покажеме дека има голем број на граѓани кои ја сакаат европска Македонија“ порача Пендаровски.

Кандидатот за претседател Пендаровски порача дека само бројот еден е гаранција за продолжување на патот кон полноправно членство, а се друго е враќање назад во неизвеснот, поделби и изолација.

Можете да прочитате

Таравари: Коалицијата Вреди е најдобрата гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Клековски: Не треба да го промениме Уставот додека не видиме знаци на добра волја од Бугарија, до тогаш треба да се справиме со криминалот и корупцијата

Петров и Богоев разочарани од сопартициите оти молчеа во Собранието на конститутивната седница