Утрински Весник
Македонија

Пендаровски: Судиите што не можат да докажат од каде им се милионите, треба да лежат затвор а не да делат правда

B34580d5 4159 4382 A726 Ca0514b1c2fc.jpg
Ss2

Осврнувајќи се на својата програма во делот на судството кандидатот за претседател Стево Пендаровски остро се обрати за дел од судската фела. 

„Сите кои што намерно држат предмети во фиоки со години, или не можат да докажат како од плата заработиле милиони, треба да бидат разрешени од функциите и да лежат во затвор, а не да делат правда или да конкурираат за политичка функција“ рече Пендаровски.

300x250 (7)

Стево Пендаровски се кандидира за втор претседателски мандат откако аткуелната функција ја извршува од 2019 година. 

Ss1

Можете да прочитате

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија

Ванковска: Санкциите кон Русија најскапо ги платија ресенчани