Утрински Весник
Спорт

Пелистер ќе го има Хелиос за ривал во доигрувањето во АБА 2

Пелистер ќе го има Хелиос за ривал во доигрувањето во АБА 2
300x250 (7)

Кошаркарите на Пелистер од последното осмо место влегуваат во плеј-офот во АБА2-лигата и во првата рунда ќе имаат пресметка со словенечкиот Хелиос, најдобриот тим сезонава кој ќе биде и домаќин на завршниот турнир.

dobivaj vesti na viber

По вчерашниот пораз од Подгорица, Пелистер како шанса за избегнување на најтешкиот ривал чекаше пораз на Сутјеска од Слога, но тоа не се случи.

Ss1

Завршниот турнир од АБА 2 лигата ќе се игра во Домжале во периодот помеѓу 12. и 16. април.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина