Утрински Весник
Свет

Пaника во Версај итно е евакуирана палатата во Париз

Versailles Palace.jpg

Версајската палата во Париз е евакуирана и во тек е безбедносна операција.

Во официјалното соопштение се вели дека луѓето ја избегнуваат областа, велејќи дека е во тек „интервенција“, а безбедносните сили се на терен.

„Има интервенција во Версајската палата“, се вели во соопштението.

„Безбедносните сили се на терен. Избегнувајте ја областа и следете ги упатствата на властите. Не пренесувајте лажни информации.’

Очевидци надвор рекоа дека чекале ред за да влезат во зградата кога била евакуирана и виделе како безбедносните сили влегуваат.

Можете да прочитате

Со драматична музика и солзи во очите Трамп пречекан по обидот за атентат – се појави со завој на увото

Најмалку 17 загинати и 34 повредени во сообраќајна несреќа во Авганистан

Мечка нападна странски турист во провинцијата Трентино во Италија