Утрински Весник
Македонија

Корисниците на Дебар, неколку села и преминот „Блато“ утре ќе немаат струја

Struja 2.jpg

Корисниците од Дебар, селата Селокуќи, Спас, Баниште и Крифци, како и граничниот премин „Блато“, утре (5 јули) од 9:40 до 15 часот ќе останат без електрична енергија, информираше Регионалниот центар за управување со кризи – Дебар.

Оттаму додаваат дека прекинот во напојувањето со електрична енергија, според ЕВН, е поради планирани зафати во електродистрибутивната мрежа.

Можете да прочитате

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)