Утрински Весник
Спорт

Јован Манев се приклучи на А-репрезентацијата (Фотогалерија)

Јован Манев се приклучи на А-репрезентацијата (Фотогалерија)

Фудбалерот на турскиот клуб Адана Демирспор, Јован Манев, се приклучи на денешниот тренинг на А-репрезентацијата на Македонија и се очекува да дебитира на пријателскиот натпревар против Фарски Острови в понеделник.

dobivaj vesti na viber

Тој е поранешен младински репрезентативец, а сега доби повик од селекторот Благоја Милевски во најдобрата репрезентација.

Фудбалерите денеска одработија тренинг на комплексот на ФФМ, а утре ќе тренираат на арената „Тодор Проески“.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема