Утрински Весник
Македонија

Османи: Шокирани сме од земјотресот во Мароко, искрено сочувство

Без уставни измени, од првенец на генерација ќе завршиме како земја со отворени прашања, вели Османи

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи изрази сочувство до семејствата на жртвите од катастрофалниот земјотрес што го погоди Мароко.

dobivaj vesti na viber

„Шокирани сме од разорниот земјотрес во Мароко синоќа со стотици жртви. Искрено сочувство до семејствата на жртвите и желби за брзо закрепнување на повредените“, напиша Османи на „Твитер“.

Во земјотресот со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала што го погоди Мароко, загинаа над 600 лица, а повеќе од 300 се повредени.

Можете да прочитате

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието