Утрински Весник
Магазин

Џорџ и Амал Клуни ја прославија годишнината од бракот

Џорџ и Амал Клуни ја прославија годишнината од бракот

Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал Клуни изгледаа вечно љубени еден во друг додека ја прославуваа осмата годишнина од бракот во вторникот.

dobivaj vesti na viber

Холивудскиот миленик (61) изгледа отмено во темен костум, а неговата сопруга адвокат (44) ги покажа нозете во елегантно плисирано здолниште со зебра-принт и чизми со тенка потпетица.

 

Гламурозната адвокатка за човекови права ја пушти раскошната коса слободно да ѝ паѓа по рамениците и грбот.

Пред ноќното рандеву, парот, кој се венча во 2014 година, наводно присуствувал на вечера на дописници со новинарите Лесли Стал и Гејл Кинг.

Можете да прочитате

Последнo ура на Даниел Крег како Џејмс Бонд со новиот „Омега симастер“

Најстарата мачка на светот има 26 години

Семејно фото: Алек и Хиларија Болдвин со седумте деца за Денот на благодарноста