Утрински Весник
Македонија

Опожарено возило во Аеродром

Опожарено возило во Аеродром

Вчера вечер во 21.42 часот во СВР Скопје, 46-годишниот Г.Ц. од Скопје пријавил дека на подрачје на општина Аеродром било опожарено неговото патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Според пријавеното, тој самиот го изгаснал пожарот, додаваат од МВР.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија