Утрински Весник
Македонија

Опожарено „бмв“ во Бутел

Опожарено „бмв“ во Бутел

Околу 00.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Рокомија“ во Скопје било опожарено патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 25-годишниот Ф.Е. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Повредени лица нема. Увид бил извршен.

Можете да прочитате

Димитров: Добро е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева