Утрински Весник
Македонија

Опожарено „бмв“ во Бутел

Опожарено „бмв“ во Бутел

Околу 00.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Рокомија“ во Скопје било опожарено патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 25-годишниот Ф.Е. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Повредени лица нема. Увид бил извршен.

Можете да прочитате

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Спасовски: Инцидентите во Косово го засегаат целиот регион, безбедносната состојба во Македонија е под контрола

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”