Утрински Весник
Македонија

Охриѓанец нападнал вработен во Здравствен дом па завршил во полициска станица

МВР информира дека синоќа во 19.20 часот, на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид, лишен од слобода е С.Д.(57) од Охрид.

– Тој се сомничи дека претходно, во просториите на Итната медицинска помош во Охрид, физички нападнал еден вработен во Здравствениот дом – информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Синоќа во Битола и битолско казнети 18 пијани возачи

ВМРО-ДПМНЕ: На СДС и ДУИ како малку да им беше што го уништија стандардот на граѓаните, па во заминување ги зголемуваат цените во Катастар и до 300%

СДСМ: Поголеми плати во новиот мандат, 1.000 евра просечна и 600 евра минимална плата