Утрински Весник
Скопје

Оградени мајмуни или столбови како на гробишта: Што мислат граѓаните за одлуката за враќање на оградата пред Влада (ВИДЕО)

450339223 457034340617970 954091159575556373 N 1024x768 1.jpg

Меѓу првите одлуки кои ги донесе новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ во новиот мандат беше одлуката за враќање на железната ограда пред Влада, што беше поставена од нивниот претходник Никола Груевски, а отстранета од владата на СДСМ.

Оградата беше експресно пронајдена и веднаш запозна постапката за враќање на нејзиното место, па поради тоа 24Инфо направи анкета во која ги прашавме граѓаните што мислат за ваквата одлука, дали ја оправдуваат или не.

Според оние граѓани кои ги анкетиравме, мислењата се поделени. Едни ја поддржуваат одлуката бидејќи како што велат зградата многу поубаво изгледа така, споредувајќи ги голите столбови со гробишта, додека пак други велат дека истата не е потребна бидејќи македонскиот народ е мирен народ и нема потреба Владата да се оградува и заштитува, додека некои дури ја споредија и со зоолошка градина. Исто така имаше и граѓани кои сметаат дека има многу поважни работи на кои треба да се работи и да се зборува.

Целата анкета можете да ја погледнете во продолжение:

Н.Ј.

Можете да прочитате

(Видео) ГТЦ пропаѓа, дуќани се изнајмуваат и за нула денари

Потпишан меморандум за соработка меѓу Општина Аеродром и Меѓународниот балкански универзитет

Во тек е акција за отплата на долгови без пресметка на камата до 31 Јули, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје