Утрински Весник
Македонија

Ограбена жена во парк во Ѓорче Петров: На сила и украле накит

1720519194 Policija 1.webp.webp

На 10.07.2024 во 21.50 часот во СВР Скопје, Ѓ.Ш.(66) од Скопје пријавила дека околу 21.30 часот во паркот во Ѓорче Петров, едно лице со употреба на сила ѝ одзело личен накит.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Можете да прочитате

Герасимовски до Град Скопје: Преполните контејнери се потенцијална зараза, чистете ги навреме

Со нож сакал да го нападне брат му: Кривична за маж од Прилеп

Андоновски-Гир: ЕУ ќе ја помага дигиталната трансформација на земјата