Утрински Весник
Магазин

Од 2 јули до 07 декември Нептун се движи ретроградно и носи тотален хаос за овие 5 знаци

D185d0bed180d0bed181d0bad0bed0bfd181d0bad0b8 D0b7d0bdd0b0d186d0b8 D0bad0bed0b8 D0b8d0b3d180d0b0d0b0d182 D181d0bfd0bed180d0b5d0b4 63d43d9618d1a.jpeg

Нептун е планетата на духовноста, па додека патува ретроградно, може да се најдеме во прашање за нашите духовни верувања и она што го сметаме за вистинито.

Пет хороскопски знаци ќе бидат особено погодени од овој ретрограден потег, еве кои:

Близнаци

Ќе се најдете во ситуација кога ќе ги преиспитате вашите комуникациски вештини. Можно е да откриете нејаснотии и недоразбирања во вашите интеракции со другите. Ова е време каде што треба да ги преиспитате вашите зборови и намери и да се фокусирате на вашата автентичност. Креативноста може да ви биде блокирана, па затоа е важно да се посветите на истражување на нови идеи или приспособување на стари проекти.

Рак

Ова е период кој може да ви каже многу за вашиот раст и развој. Издржавте многу, а за тоа говорат вашите успеси. Нептун ве поттикнува да се поврзете повеќе со луѓето преку вашите искуства. Потребна ви е љубовта и поддршката од другите за да преминете на следното ниво. Оставете ја старата верзија од вас и прегрнете ја новата која ќе ви донесе многу среќа.

Девица

Девиците ќе мора да ги преиспитаат своите навики и методи на работа и да најдат рамнотежа помеѓу практичноста и духовноста. Ова е време кога тие можат да откријат скриени таленти. Исто така, овој период може да донесе зголемена чувствителност на емоционалните потреби и да поттикне подлабоко емоционално заздравување.

Шкорпија

Оваа сезона го доживеавте целиот свој потенцијал и сила. Во овој период се развивате и трансформирате, а Нептун и Сатурн ќе ви донесат можност да воспоставите посилни романтични врски. Ќе бидете во хармонија со се‘ што ви носи просперитет. Овој период е поволен за анализа и размислување, но не и за донесување важни одлуки. Ја имате целата храброст да стигнете таму каде што сакате.

Риби

Нептун владее со вашиот знак, па овој ретрограден период ќе го почувствувате многу длабоко. Ќе се соочите со минатите илузии и ќе откриете како нивните соништа и идеи се изградени врз темели кои треба целосно да се преиспитаат. Ова е време да се усовршат визиите и да се усогласат со вистината. Можни се креативни блокади, но ќе ги надминете со тоа што ќе се посветите на некоја духовна пракса, како што е медитацијата.

Можете да прочитате

Жените родени во четири хороскопски знаци стануваат се’ поубави како што стареат

Дали спиете со вклучена клима?

Нема да ја препознаете: Ваква беше Цеца во бикини од тинејџерски денови