Утрински Весник
Спорт

Обрадовиќ и Партизан потпишаа нов договор

Obradovic Zeljko.jpg

Трофејниот кошаркарски стратег Жељко Обрадовиќ ќе остане на клупата кај Партизан уште две години.Српските медиуми објавија дека Обрадовиќ и Партизан го потпишале новиот договор. Клубот не ги објави финансиските детали. Обрадовиќ, во Паризан се врати пред три години. Минатата сезона го освои првиот трофеј по враќањето, Партизан ја освои АБА лигата. Во Евролигата, во изминатата сезона Партиозан во пет натпревари беше елиминиран во четвртфиналето од Реал Мадрид.

Можете да прочитате

Шпанскиот селектор: Пет репрезентации се фаворити на ЕП

Танкоски следните две сезони во дресот на Вардар

Пепе и Роналдо ја предводат листата на најстари играчи на ЕУРО