Утрински Весник
Спорт

Нуњез ги пропушта натпреварите на Уругвај

Нуњез ги пропушта натпреварите на Уругвај

Дарвин Нуњез нема да настапи за Уругвај на престојните натпревари. Напаѓачот на Ливерпил го откажа настапот поради повреда.

dobivaj vesti na viber

23. годишниот фудбалер на Ливерпул нема да игра против Јапонија и Јужна Кореја. За време на репрезентативната пауза тој ќе остане на терапија во Ливерпул.

Од Ливерпул не потврдија за каква повреда се работи, но различни медиуми објавија дека се работи за проблем со зглобот на глуждот.

Нуњез се повреди на реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал во Мадрид.

Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија