Утрински Весник
Балкан

Нов силен земјотрес ја стресе Грција на Крит

Gr 2.jpg
Ss2

Нов земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, соопшти ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран на Крит, на 62 километра од Ираклион, на длабочина од 16 километри. Земјотресот е регистриран во 12.37 часот по локално време. Засега нема информации за повредени или материјална штета. Грција утрово ја погоди силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала по што следеа афтершокови.

Ss1

Можете да прочитате

Бомбата пронајдена во Ниш од бомбардирањето на НАТО успешно отстранета и уништена

Во Ниш акција за уништување на воздушна бомба, евакуирани 1.300 луѓе

Бугарија заплени хероин вреден 9 милиони евра сокриен во душеци за спиење