Утрински Весник
Спорт

Нов кикс на Ливерпул, сè подалеку од титулата

20240427162705 Big 730x400 2.webp.webp

Во првиот натпревар од 35. коло на англиската Премиер лига немаше победник, во Лондон Вест Хем и Ливерпул одиграа 2-2.

Мохамед Салах во игра влезе дури во 79. минута од натпреварот. Непосредно пред да влезе на теренот, египетскиот фудбалер влезе во вербална расправија со тренерот Јирген Клоп, веројатно незадоволен што доби шанса на крајот за да го „спаси денот“.

На последните четири првенствени натпревари Ливерпул забележа само една победа, со едно реми и два порази и е сè подалеку од шампионската титула,

Арсенал води на табелата со 77 бодови од 34 натпревари, пред Манчестер сити со бод помалку и натпревар помалку. Ливерпул остана третопласиран со 75 бодови од 35 натпревари.

Можете да прочитате

Англија и Данска одиграа нерешено

Борко Ристовски повеќе не е Извршен директор на РК Вардар

ФФМ бара извинување од репрезентативецот на Албанија, Даку за пцовките упатени кон Македонците