Утрински Весник
Магазин

Нов албум на „U2“, стари песни во ново руво

Нов албум на „U2“, стари песни во ново руво

Изданието „Songs of Surrender“ е составено од 40 од најголемите песни од каталогот на светски познатата група „U2“, кои се повторно снимени и дизајнирани во ново руво.

dobivaj vesti na viber

Ова го објавија „Island Records“ и „Interscope“ (Universal Music Group).

Овој албум е резултат на студиски сесии од изминатите две години, а во целост ќе излезе на 17 март.

Откриена е првата песна – „Pride (In The Name Of Love)“, која во ново руво е достапна на сите музички платформи.

„Songs of Surrender“ беше замислен и продуциран од гитаристот The Edge, а содржи некои од најпознатите песни од повеќе од 40-годишната кариера на бендот, вклучувајќи ги „With or Without You“, „One“, „Beautiful Day“.

Како резултат на музичката реинтерпретација и новите аранжмани, песните ќе бидат објавени како целосно нови снимки, а во некои од нив има промени и во текстот.

– Музиката ви овозможува да патувате низ времето, сакавме да ги донесеме нашите стари песни до денес и да им го дадеме „духот на 21 век“ – откри The Edge.

Можете да прочитате

(Видео) Кинезите изградија единствен пат во светот, кој минува низ средина на река

Кејт Бекинсејл блесна на моден настан во Лос Анџелес

Том Круз нема никаков удел во животот на ќерка си Сури