Утрински Весник
Спорт

Нема кривична пријава за Кајл Вокер по „егзбиционизмот“ во ноќниот бар

Нема кривична пријава за Кајл Вокер по „егзбиционизмот“ во ноќниот бар
Ss2

Дефанзивецот на Манчестер сити, Кајл Вокер нема да добие кривична пријава откако го покажал пенисот на една жена во бар во Вилмслоу, и ќе биде казнет со вон-судска одлука.

dobivaj vesti na viber

По вестите објавени во таблоидот „Сан“, полицијата во Чешајр поврди дека има истрага за „видео кое циркулира на социјалните мрежи“ на кое англискиот репрезентативец го покажува пенисот и се обидува да бакне една жена. Но, по истрагата, тие решија да не поведат кривична пријава и му одредија вон-судска одлука, која нема да биде дел од кривичното досие на фудбалерот.

32-годишниот Вокер е оженет повеќе години со Ен Килнер.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина