Утрински Весник
Спорт

„Нема дилема дека Меси е подобар од Роналдо“

„Нема дилема дека Меси е подобар од Роналдо“

Мохамед Салах го даде своето мислење околу тоа кој е подобра фудбалер Лионел Меси или Кристијано Роналдо. Јасно е дека секогаш ќе има дебати на оваа тема. Меси и Роналдо и обележаа последните две децении во светскиот фудбал.

dobivaj vesti na viber

„Меси е подобар. Апсолутно нема потреба да се дебатира на таа тема“, рече Салах.

Меси со Аргентина пред еден месец стана светски првак. Од друга страна, најголемата титула о репрезентацијата, Роналдо ја освои во 2016 година кога стана европски првак.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар