Утрински Весник
Спорт

Нејмар ги пропушта преостанатите два меча од групната фаза!

Нејмар ги пропушта преостанатите два меча од групната фаза!
Ss2

Бразилската суперѕвезда Нејмар ќе ги пропушти мечевите против Швајцарија и Камерун во групната фаза на Светското првенство во Катар поради повреда на скочниот зглоб, исто како и негвиот сонародник Данило.

dobivaj vesti na viber

„Селесао“ го отворија Мундијалот со импресивна 2:0 победа над Србија со двата гола на Ришарлисон, но Нејмар го заврши мечот во 80. минута по незгониот судир со Никола Миленковиќ, по што на социјалните мрежи се појави загриженост поради неговиот отечен скочен зглоб. Дефанзивецот на Јувентус, Данило исто така го повредил скочниот зглоб, но тој го комплетираше мечот.

Според „О Глобо“, двајцата ќе ги пропуштат преостанатите два меча од груупната фаза за да можат да се опорават за супер-важните мечеви од нокаут -фазата. Бразил игра со Швајцарија во понеделник, пред мечот со Камерун в петок и во двата меча ќе биде огромен фаворит и покрај отсуството на Нејмар.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина