Утрински Весник
Магазин

Не ја фрлајте течноста од овој производ, таа е многу корисна за различни намени

Водата од теглата со корнишони не треба да ја фрлате, затоа што таа може да се употреби за различни намени

Доколку одите на плажа и добиете изгореници од сонцето, намачкајте се со течноста од киселите краставички која ќе ја намали болката.

Оваа течност помага против мамурлак. Ако пиете, потребно е да испиете малку течност пред легнување за наутро да немате главоболка.

Со оваа течност се спречуваат болки и грчеви во мускулите.

Тренерите препорачуваат една четвртина од оваа течност помешана со вода за да го опуштите телото и да ја намалите болката.

Оваа течност е добра и за болки во грлото и намалување на симптомите на настинка.

Можете да прочитате

Излегуваат банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс

Кралот Чарлс трогнат до солзи од пораките на поддршка

Влажните паметни телефони не се сушат во ќесичка ориз