Утрински Весник
Спорт

Навивчите на Денвер брзо заборавија што се направи за нивниот клуб Јокиќ

225919 Malku Im Trebashe Na Navivachite Da Se Otkazhat Od Jokikj Na Edvards Mu Skandiraa Mvp Video.jpg

Навивачите на актуелниот кошаркарски НБА првак Денвер брзо заборавија кој е еден од најдобрите играчи бо најсилната лига на светот. Српскиот интернационалец Никола Јокиќ кој го предводеше тимот на Денвер до првиот шампионски прстен во клупската историја ја загуби поддршката од навивачите на тимот од Колорадо, откако во конференциското полуфинале загубија два меча на домашен терен од Минесото (0:2). Двократниот МВП играч во НБА, кој е фаворит и за третото последователно признание чиј избор ќе се случи за два дена, Јокиќ ја загуби поддршката од трибините. Во финишот од синоќешниот меч во Бол арената се слушаа гласни скандирања, но не за Јокиќ, туку за најдобриот играч во противничкиот тим Ентони Едвардс. Додека тој се подготвуваше да шутира слободни фрлања, од трибините можеше да се слушне „МВП, МВП“ …
 

Можете да прочитате

Штетата од несреќата на Перез ќе го чини Ред Бул три милиони долари

Откажана мото ГП-трката во Индија

Циципас оди во третото коло на Ролан Гарос, пет натпревари прекинати поради дожд