Утрински Весник
Македонија

Настан за Националниот едношалтерски систем за олеснување на прекуграничната трговија

Царинската управа денеска организира настан на тема „Воведување Национален едношалтерски систем за олеснување на прекуграничната трговија“.

Како што е најавено, обраќања ќе имаат директорот на Царинска управа, Стефан Богоев, вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и Татјана Марковска, специјалист за приватен сектор од Светска банка.

На настанот пред бизнис заедницата ќе бидат презентирани придобивките од Националниот едношалтерски систем.

Можете да прочитате

(Видео) Професор Додовски за Пендаровски: Таков државник и е потребен на Македонија

167 санкционирани возачи во Скопје, 42 за брзо возење

Синоќа во Битола и битолско казнети 18 пијани возачи