Утрински Весник
Македонија

Насилство во Тетово: малолетник нападнат од неколку лица во близина на средно училиште

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Малолетник од Тетово вчера бил нападнат во близина на тетовско средно училиште.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од полицијата, момчето ги познавало лицата што го нападнале.

Се работи на расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран