Утрински Весник
Магазин

Напиток од три состојки кој ќе ви помогне да ослабете

688z387 Green Smoothie Mason Jar With Lime Slice Garnished With Kiwi Slices.jpg

Едноставно смути од три состојки ќе ви помогне да изгубите тежина. Истовремено позитивно ќе влијае и на вашиот имунитет, а можете да го пиете наутро или навечер.

Неопходно е:

краставица

лимон

2 лажици чиа семе

Подготовка:

Излупете ја краставицата и ставете ја во соковник за да добиете сок. Во сокот од краставицата додајте го сокот од половина лимон и потоа додадете го чиа семето.

Измешајте, оставете малку да набабри и да омекне чиа семето.

Можете да прочитате

Позната српска водителка пронајдена мртва во стан во Белград

Овие три навидум здрави намирници предизвикуваат дебелеење

Напиток од лимон и маслиново масло за здрав црн дроб