Утрински Весник
Свет

Напад со нож пред средно училиште во Австралија

O 1927479 1024.png

Жена и маж завршија во болница со убодни рани по напад со нож во западниот дел на Сиднеј.

Болничарите биле повикани на Сиденхам Роуд во Мериквил непосредно пред 18 часот, каде пронашле двајца повредени во близина на средното училиште Мериквил.

30-годишен маж се здобил со повреди на вратот и лицето, додека постара жена се здобила со повреди на вратот.

Човекот бил забележан како крварел од главата додека бил внесуван во брзата помош.

Тој сега се бори за живот во болницата Кралскиот принц Алфред, каде жената е во тешка состојба.

Полицијата го истражува случајот, а медиумите немаат информации како дошло до нападот и што се случило со напаѓачот.

Можете да прочитате

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

САД уништија седум радари на територијата контролирана од Хутите

Посебен сообраќаен режим во една општина во Скопје денес од 12 до 16 часот