Утрински Весник
Свет

Над сто килограми кокаин пронајдени меѓу банани во маркети во Германија

Izrezakgd 1.png

Вработени во неколку германски супермаркети во Берлин и Бранденбург откриле повеќе од 100 килограми кокаин во кутии со банани, пренесува Билд, повикувајќи се на полициски извори.

Во Бранденбург, како што се наведува, во најмалку четири продавници биле пронајдени меѓу 20 и 100 килограми кокаин.

Полицијата во моментов врши увид со проверка на робата во продавниците, поради што се уште не се знае конечната количина на дрога во нив, како и тоа во колку продавници ја има.

Можете да прочитате

Подољак: Украина нема да ги прифати условите на Путин за почеток на мировните преговори

Европското фудбалско првенство во Германија многу малку ќе влијае на економскиот раст, велат економистите

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори откако Украина ќе ги повлече војниците и ја прекине кандидатурата за НАТО