Утрински Весник
Македонија

Најнова вест: Пронајдена е исчезнатата Чела

Isceznata Devojka Enkeleda Cela1.jpg

Дваесетиеднагодишната Енкелада Чела која беше пријавена како исчезната, пронајдена е пред еден час.

Во 18.05 часот полициски службеници ја прнашеле Чела во близина на хотел Белви во Скопје.

Како што дознава 24инфо.мк младата Чела била видно вознемирена и заедно со полицајци се упатила кон полициското одделение Петровец.

Можете да прочитате

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација

Јакимовски: Во овие тешки времиња многу е битно кој ќе биде врховен командант