Утрински Весник
Свет

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот – објави српската царина на својот Инстаграм профил.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uprava Carina Republike Srbije (@carina_srbije)

На фотографијата се гледа жена, која го крие лицето, како седи свиткана под хаубата на возило.

Вистинско чудо е како успеала да се сокрие во тој дел од автомобилот, но чудо е и што цариниците ја откриле.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград