Утрински Весник
Свет

Момче загина во руски напад, тврдат Украинците

Момче загина во руски напад, тврдат Украинците

Во синоќешниот руски напад врз село на југот на Украина, едно момче загина, а уште четири лица се ранети.

dobivaj vesti na viber

Според украинските власти, проектилот погодил куќа. Таму загинало шестгодишно момче, а тешко е ранет неговиот 13-годишен брат.

Ранети се и соседите кои притрчале да помогнат, тврдат Украинците.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина