Утрински Весник
Балкан

Момче во Врање се заглавило во шахта, ватрогсците морале да ги исечат решетките

Jytk9kqturbxy85mznhymu4yjzimmm4ogewywrlzdbinziwzthkogi4ys5qcgvnkzmczqswan4aaaewbq.webp.webp

Припадниците на Противпожарната и спасувачката единица Врање денеска спасија момче кое се заглавило во шахта на улицата.

-Тројца пожарникари-спасувачи со едно возило биле ангажирани на ослободување на малолетник кој му се заглавила ногата во отворот на шахтата – соопштија оттаму.

Споед очевидци, детето било исплашено и плачело, а спасувачите морале да ги исечат решетките за да му ја извадат ногата на момчето.

По ослободувањето на момчето, за него се погрижила Итната помош.

Можете да прочитате

Вучиќ: Ако биде изгласана резолуцијата за Сребреница, ќе бараме непостојано место во Советот за безбедност на ОН

Уапсен е поранешниот главен специјален обвинител на Црна Гора, осомничен e за создавање криминална организација

Земјотрес со јачина од 4,3 степени ја погоди грчката провинција Тесалија