Утрински Весник
Македонија

Млад скопјанец тешко повреден на Стража, го удрил автомобил

Policija 3.jpg

На 04.07.2024 година во 12.00 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на планинскиот превој „Стража“, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, што го управувала С.Г.(38) од Охрид, удрило во пешакот Б.П.(22) од Скопје.

-Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Гостивар, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Увид на местото на несреќата извршија полициски екипи.

Можете да прочитате

Средба Коцевски – Јан Коп

Попладнево земјотрес во Скопје – 24info.mk

Никој не сака да ја менува компресорската станица во Клинички центар