Утрински Весник
Македонија

Млад скопјанец пронајден починат во својот дом

Policiska Lenta.webp.webp

МВР информира дека 23-годишно момче било пронајдено починато во својот дом во Гази Баба.

– На 25.04.2024 во 17.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, во неговиот дом бил пронајден починат В.М.(23) од Скопје, а од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без видливи знаци на насилство.

Извршен бил увид од СВР Скопје, а по насоки на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција – информираа од полицијата.

Можете да прочитате

Атанасовски: Со влезот во владата, ЗНАМ покажа дека е само уште еден бизнис проект

Пустинска прашина од Сахара денеска и утре ќе ја зафати Македонија

Изработен нов електронски дневник, ќе се применува во новатa учебна година по тест периодот, соопшти МОН