Утрински Весник
Магазин

Мис на Буенос Аирес има 60 години и ја очекува натпреварот за Мис на Аргентина, а можеби и за Мис Универзум

O 1921042 1024.jpg

Алехандра Мариса Родригез, која има 60 години, а по професија е новинарка и правничка, е прогласена за нова Мис на Буенос Аирес. Таа ја понесе титулата за најубава жена во Буенос Аирес и на 25 мај ја очекува натпреварот за Мис на Аргентина за Мис Универзум.

Досега на вакви избори за убавина се натпреваруваа убавици од 18 до 28 години, но во јуни 2023 година старосната граница беше укината, па Алехандра доби можност да блесне и на престижниот избор за најубава жена. Според новите правила, потребно е само убавиците да бидат полнолетни, а Алехандра победи на натпреварот со многу помлади девојки.

-Почестена сум и многу возбуден поради освоената титула. Сакам да им покажам на сите жени дека убавината не е поврзана со годините и дека можеме да ги надминеме сите пречки – им порача таа на сите дами.

Можете да прочитате

Во овие земји луѓето најмногу се разведуваат

Американка ќе наследи над милион долари од момчето со кое раскинала пред 30 години

Секогаш се сомневаат во себе: Четири хороскопски знаци кои имаат најмалку самодоверба