Утрински Весник
Свет

Медведев: Зеленски не сака да разговара со Русија

Медведев: Земјата ќе изгори, а цементот ќе се стопи

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, нема намера да разговара со Русија, бидејќи не ја препознава реалноста дека Украина се распадна, напиша денеска заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев на својот канал Телеграм.

dobivaj vesti na viber

Додека не го стори тоа, нема смисла да седи на преговарачка маса, рече тој,пренесе Танјуг.

Можете да прочитате

Володин: Америка ја вовлече Европа во војна со санкции против Русија

Градоначалникот на Брисел по нередите: „Свесни ли се родителите што прават нивните деца?“

Европска комисија: Ковид да се признае како професионална болест во некои сектори