Утрински Весник
Спорт

Мбапе: Ќе бидам во ПСЖ и следната сезона

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Килијан Мбапе и следната сезона ќе биде играч на ПСЖ.

dobivaj vesti na viber

„Светците“ ја обезбедија рекордната 11. шампионска титула во претпоследното коло, а она што клубот од Париз го очекува меѓу две сезони е реновирање на тимот.

На Лионел Меси му истекува договорот и најверојатно ќе замине, а истото може да го направи и Нејмар.

„Многу сум среќен во ПСЖ и мило ми е што решив да бидам дел од тој проект. Тука ќе играм следната сезона“, изјави Мбапе.

24. годишниот француски интернационалец не ја активираше опцијата за продолжување на договорот за сезоната 2024/25. што ќе му овозможи да биде слободен играч во летото 2024 година.

Мбапе, оваа сезона постигна 38 гола со девет асистенции на 40 натпревари во сите натпреварувања.

Можете да прочитате

Црвена звезда бара друг судија, навивачите на Партизан ќе го бојкотираат дербито

Миовски во тимот на колото во Шкотска

Ван Бастен: „Укинете го фудбалот кога не знаеме како да однесуваме“