Утрински Весник
Македонија

Маж обвинет за брутално насилство врз тројца малолетници

Policija 3.jpg

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против З.К.(34) од с.Двориште, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело „насилство врз дете“.

На 05.06.2024 во с.Двориште, пријавениот физички нападнал тројца малолетници, упатувајќи им сериозни закани.

Можете да прочитате

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)