Утрински Весник
Македонија

Маж најден починат во центарот на Скопје

Uzp8q Lenta Policija.jpg

На подрачјето на Центар во Скопје било пронајдено починато машко лице, објавија од полицијата.

На 01.06.2024 во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во напуштен објект на подрачјето на Центар во Скопје било пронајдено починато машко лице.

-Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција, стои во полицискиот билтен.

Можете да прочитате

Изгоре дел од туристичкото вовче Гроздоберко во Кавадарци

Дизелот повторно поскапува – 24info.mk

Лога: Со распуштањето на Судски совет и Советот на јавни обвинители се загрозува судската независност